Buurtvrij

Enkele jaren geleden kwam een van onze gemeenteleden, Walter Willigenburg, met een gepassioneerde visie op betrokkenheid van de kerk bij een wijk in Zeist. Hij zag een kerk voor zich die zich dienstbaar maakt aan de gemeenschapsvorming in de wijk. Hij dacht aan de wijk Kerckebosch, een wijk waar veel mensen wonen die kampen met eenzaamheid en andere sociaal maatschappelijke problemen. Zijn visie sprak ons aan. Het sloot aan bij ons verlangen als kerk dienstbaar te zijn aan de samenleving en zo Gods perspectief in de samenleving te brengen. Bovendien hebben we als beleid dat wij in onze activiteiten willen aansluiten bij passie en talenten van gemeenteleden. Wij zijn vanaf dat moment samen met Walter opgetrokken in de opzet van het project Buurtvrij in de wijk Kerckebosch.

Verschillende gemeenteleden zijn enthousiast aangehaakt. Zij begonnen met het verzorgen van maaltijden in het inloophuis in de wijk. Walter wist een samenwerking met de maatschappelijke organisatie die het inloophuis beheerde tot stand te brengen. Wij hebben Walter bevestigd als buurtpastor in de wijk. In die functie werkt hij nu een paar dagen per week in het inloophuis. Het hele project is uitgegroeid tot een pioniersplek ondersteund door verschillende kerken in Zeist, de landelijke PKN en Rafael Nederland. Het doel is nog steeds gemeenschapsopbouw. Walter werkt er als buurtpastor met bevoegdheid om daar te dopen en het avondmaal te bedienen. Het is een avontuur, dat beseffen we heel goed in de Oosterkerk, maar dat past ons wel. Het blijft daarom een avontuur waar we als Oosterkerk nog steeds van harte achter staan en bij betrokken blijven. Heb je belangstelling voor dit project? Dan kun je via onderstaande knop contact opnemen.

Share this post